Moja Malenkost ;)

• 7 Odgovori
  • 471 Ogledi

Ni prisoten AlfistaKara

• *
  • Neznalec
  • *
  • Prispevki: 8
  • Spol: Moški
  • Novinec :D
    • Oglej Profil
dne: Februar 02, 2017, 02:52:35 02
No naslov je predstavi se pa vidim, da smo/ste kar zadržani sem se odločil, da sam prebijem led. :) Admini, Modi pa se odločite mi sporočite če sem sam pravilno razumel ali ne (bo tema izbrisana)

Kakor koli že pa začnimo.

Z Pc igrami sem se srečal nekje v začetku daljnega 2000ga. Tisto kar smo igrali pri tehničnem pouku ne štejem zraven igre na kasete itd,..
Moja prva igra je bila FIFA 99 igral pa sem tudi FRANC 98 prvo sem si zapomnil samo po The Funk Soul Brotheru, France 98 pa po mislim da edini FIFIv kateri si imel tudi mali nogomet v katerem si lahko igral od "bande"  odbojne ograje :)
Sledile se QUAKE GTA I GTA II in v tistem času meni osebno najboljša igra v MP, Duke Nukem 3D, katero smo v večini preigrali po pouku v računalniški učilnicah..
No kasnje sem zaradi neke danes banalne zadeve v tistem času pa kar zahtevne presedlal iz PCja na PS (ker se mi je komp zashhh). Takrat sem se do dobra spoznal z  igricami in lahko bi rekli postal PS fan.
V tisem času nismo nabijal igre po cele dneve ampak za vikend 1h1/2 ali 2h edino če je bilo slabo vreme mogoče kako uro več, drugače pa smo se večino časa zadrževali zunaj..

To bi rekele, da je bil nek kratek uvod v sedanjost edino, da še omenim enako nismo nabijali na PS II oz. na PS III to je bilo bolj ali manj vikend druženje z frendi ob pijači čipsu in dobri volji ;) (veš kva mislm)

No pa smo v času PS4. Že sama izdaja in prodaja je bila bomba sploh v kompletu z GTA V. Samo če se spomnimo kdaj smo jo igrali mi na konzolah in kdaj ljubitelji, ki prisegate na  PC.

No zdej bi rekel, da imam dovolj časa pa spet ne da se malo sprostim ob igranju GTA V, CODu BO3, IW, MR Uncharted 4. Seveda imam tudi Battlefield, ki pa jo le kdaj pa kdaj zaženem. Glede na to, da sem pri vsakem CODu sam pri sebi dejal "kva sem to kupu" ali pa "to je moj zadnji COD" bi bilo bilje, da sem se ugriznil v jezik. Nekakšno rivalstvo med COD in Battelfild sploh po napovedniku in po vsemu videnemu na medmrežju sem mogel kupiti obe, COD v prvem tednu izdaje, Battelfild pa sem kupil nekje po dveh mesecih ko je bila že zunaj.
Battlefield me je povsem razočaral, za COD pa že razmišljam, da bi si kupoval žetone itd,...
Igram igre katere sem omenil in trenutno ne razmiščjam o nakupu kake nove. Ker tisto časa kar imam ga porabim za nadgradnjo svoje starategije, treninga itd,..

Na gaming. si sem se prijavil, da izmenjam svoje iskušnje postavim kar dosti vprašanj na katere bi rad dobil tudi kak odgovor in seveda pričakujem, da bom z vašimi nasveti in dosti truda in preigranega času svoj K/D dvignil na mogoče ne realnih 1.60 do 6. meseca.

No ura je taka kot je pa bom počasi z svojim opisom končal za konec pa še eno vprašanje.

Zanima me koliko je nekje priporočenih odigranih ur na mesec leto, da se igra sama izboljša oz. opazi razlika prej potem no koliko mislite, da imajo najboljši? Za Cod MR se ravno pred kakim dnem gledal, da imam od izdane igre (kupil sem jo 15. novembra)   do danes odigranih cca. 2d16h30min, Koliko zamujam? :)

Drugače pa evo sam sem prebil led, prestavitev je uspela bomo videli.

Vsem želim veliko dobrih odigranih iger itd,....

Lp A.K

Ni prisoten Buhadog

• *
  • Administrator
  • Kokoškar
  • Prispevki: 68
    • Oglej Profil
Odgovori #1 dne: Februar 02, 2017, 05:35:27 17
Vidim, da imaš kar bogato zgodovino :D. Moji začetki so bili okoli strategij, če ne štejemo občasne pasjance, flipera in platformščin (Aladdin, KEN, Asterix...) z Warcraft 3, AoE 2, Empire Earth, Heroes of Might and Magic 3 ter verjetno še kakšna. Sem pa oboževal tudi Doom 2, Blood, Wolfenstein, Quake, razne Fife ter podobno. Verjetno sem še kaj pozabil.

Od zadnjih COD in Battlefield sem igral le open beto za Battlefield 1, se mi ni zdel slab, ampak tudi ne nič posebnega.

Glede vprašanja, koliko iger je potrebno igrati pa nimam pojma, ampak kolikor sem včasih igral LoL, smo imeli vsakodnevne treninge, trenerja, taktičnega mojstra... Pred turnirji pa se to še ojača, je treba skoraj cele dneve trenirat. Odkar sem odnehal, pa ne spremljam več, samo po mojem se nič ni spremenilo. Tudi streamerji navadno igrajo cele dneve, pa so včasih še vedno zanič, tako da samo z igranjem se vsega ne da izboljšati.

Ni prisoten AlfistaKara

• *
  • Neznalec
  • *
    • Oglej Profil
Odgovori #2 dne: Februar 08, 2017, 02:31:29 14
Nekako ja v preteklosti v sedanjosti pa sem ponovno bol aktiven v zadnjem letu.
Kar se tiče strategij je bila edina igra Red Alert pa mogoče Comandosi če sploh spada v igro strategij :) No drugače pa so se meni osebno te zvrsti iger zamerile samo zaradi enega razloga v MP sem z frendom igral 1vs1 in seveda pred napadom sva se dogovorila, da nekaj časa porabiva za grajenje, napad obrambo itd,.. No po slabih 3h urah sva se "udarila" in seveda ker je bil kar soliden igralec, sam pa  začetnik sem dejansko izgubil v slabih 10minutah. No takrat sem si rekel strategije niso zame in res nisem kupil - odigral nobene več..
Pogledam malo online Doto ampak ok vsi imamo svoj okus, čeprav po denarnem skladu pa kapo dol igralcem dote.

No kar se tiče moje strategije in mojega načina igranja vem ja veliko bi lahko popravil in spremenil ampak ok.
Problem pri meni je mogoče ta da Story Mode vedno dam na stran in že v štartu začnem z MP nekako za primerjavo:  3h MP je 15min SM.
Tako da nekako dosti pregledam tudi po youtube ampak ok vaja dela mojstra in obratno..
Pri Codu pridem nekako med 20 in 30 killi v TD potem pa ja ne znam se prilagoditi na HardPoint SND itd,.. Ma sej važno je dokler uživam je ok, problem je potem z tistimi "profi" igralci ki imajo K/D 50/5 wtf.
Danes je ok sem nekako v 90% med top 3.

Sem pa imel en zanimiv obračun 1vs1 v GTA V. Sem level 235 in udaril sem se z enim, ki je bil 680. Dejansko pojedel me je, tudi "prljava igra" z moje strani mi ni pomagala Off the Radar & Ghost Organization mi nista pomagali. Dejansko po vsakem njegovem killu in mojim Respawnu mi je sledil iztrelek RPG ali pa metek iz težkega snipera :) Pojedel me je kot volk lisico... No taki mi še bolje stopijo na živce kot tisti v Codu..
Ma so zato potem tukaj slušalke in mikrofon ter "prepucavanje" in spraševanje z igralci v lobyu. Z nekaterimi potempostanemo tudi prijatelji z drugimi pa k..... j.... j...... :)
Pred časom se ji isto en igral z mano ma je bila zgodba malo drugačna od cca. 20ih igralcev jih je bilo off the radar 15.  + še v ceo organitation kjer greš nekako 1vs4 Spet mic na on in po 45min dobim sms Drug jel dosta.
Hehe smeh.. Igrat je treba dosti in pa še več pa gre. Čeprav eni so resnično nedotakljivi (do kdaj sporočim) :)

Lp A.K

Ni prisoten AlfistaKara

• *
  • Neznalec
  • *
    • Oglej Profil
Odgovori #3 dne: Marec 13, 2017, 03:48:57 15
Malo da oživim temo :))

Nisem zaspal sam časa je blo bolj malo za kaj resnega napisat:)
Drugače pa še vedno v CODu (IW 95% 5%MW) No napredujem časa pokaže svoje res pa da še vedno zaostajam za igralci, ki nabijajo "špil" 14h 15h dnevno..

Drugače pa ja, naročenih je bilo par KontroFreekov nekja iz ZDA spet druge sem kupil doma .

Sej je moja igra kaj izbolšala z uporabo kotrolejerv? Lahko bi rekle, da se je ma vseno sem malo pobrskal po slovenskih trgovinah (ne bom delal reklame) pa moram povedat, da sem se kar razočaral. Nasplošno v sloveniji ni nobenega profi ControlPlayera ali pa se motim. Govorim za PS4
Namreč našel sem samo enega Razer in pa te je še samo za XBOX one. Zdej ja vem, da obsatajo načini z USB pretvornikom PS4 for XBOX ma vseno je cena USB ključka 40€ plus da ga moram spet naročit iz ZDA plačam poštnino (DHL in spet rabijo slab mesec dni, da pride pošiljka na naslov)

Prosil bi vas za pomoč. Poslal sem slovenskim dobaviteljem maile z vprašanji dobil žal odgovorov nisem dobil. V Milanu imajo Scuf Razer itd,.. profi kontrolerje, ki jih lahko kupiš fizično. Iskreno se mi ne plačuje preko online controlforplayer in spet čakanje mesec dni..
Je v bližini (avstrija) kaka taka bolje založena trgovina z tem kar iščem?

Hvala za kakšnokoli informacijo. Lp

Ni prisoten Tadej

• *
  • Administrator
  • Lenivec
  • Prispevki: 36
    • Oglej Profil
    • GAMING.si
Odgovori #4 dne: Marec 13, 2017, 04:31:42 16
Živjo

Američani so "fukjeni" kar se tiče gikanja na konzolah :D
Kar se tiče PRO igralcev na konzolah za COD jih je v Evropi zelo malo kajti pri nas je veliko bolj popularna miška in tipkovnica pri Američanih pa je ravno obratno in to kažejo tudi z veliki turnirji.

Razer ima plošček tudi za PS4: https://eigre.si/gaming-sl-SI/kontroler-sl-SI/igralni-ploscek-razer-raiju-playstation-4-controller.html cena je seveda visoka ampak s ploščkom dobite številne nadgradnje od navadnega.

V SLO je zelo težko dobiti kakšen poseben kontroler in boste morali verjetno pogledati v tujino...

lp

Ni prisoten AlfistaKara

• *
  • Neznalec
  • *
    • Oglej Profil
Odgovori #5 dne: Marec 13, 2017, 09:18:39 21
Hvala na hitrem odgovoru.

Sam gledam nekako tako če je sony podpisal pogodbo z Razerom in Noconom (Razer Raiju & Nacon Revolution) potem pričakujem, da v pol leta od kar so uradno izšli kontrolerji pridejo tudi v Slovenijo. Samo žal temu ni tako. Tudi link, ki si mi ga poslal žal controllerja nima na zalogi, kar pomeni spet čakanje :))
Napisal bom tako, da prej bom dočakal novi COD (boots on the ground ), ki  izide novembra to leto, kot pa profi kontroleje za nas, ki igramo na konzolah. :(

USA ws EU
Američani so kako svetlobno leto pred europejci kar se tiče igranja spolh cod. Slab mesec nazaj ko je potekal MLG v Parizu so bile v ospredju evropske ekipe, ki pa proti Opticu, Faze in Rise,.. niso imeli nobenih možnosti. Vsi so nekako pričakovali, da bi kaka evropska ekipa lahko presenetila ma ekipnega duha ni bilo oz. nekaj fantom še manjka. (v primerjavi z preteklostjo pa so naredili tudi eu igralci korak naprej)

Mogoče pa se odpre kaka tema MLG.TV in podobno :))

No v četrtek pokličem in sporočim kakšen je čass dobave. Ter kako se odločim ;)

Lp

Ni prisoten ChickChock

• *
  • Administrator
  • Lenivec
  • Prispevki: 28
  • Ne vrag, le sosed bo mejak.
    • Oglej Profil
Odgovori #6 dne: Marec 15, 2017, 12:38:44 00
Si ne delim tvojih skrbi :). Ne vem, sam kontrolerja ne prenesem najbolje in če je le možno uporabljam tipkovnico in miško.

Drugače sem tudi sam začel z igranjem iger, takrat še na commodore - ne spomnim se točno katere, ker sem bil mali mulo. Drugače pa odraščal ob 2d platformah, športnih igrah in streljačinah. Nekako si v slabo štejem, da kot velik navdušenec nad RPG-ji nikoli nisem v celoti preigral Gotic serije. Prav tako nisem popolnoma dokončal nobene The Elder Scrolls igre - sem pa tako v Oblivion kot Skyrim bil blizu tega. Precej časa sem v, zdaj že kar daljnji, preteklosti namenil igrama Call of Duty 2 in Guild Wars 2, od takrat se resneje nisem ukvarjal z nobeno večigralsko igro (kar  ne pomeni, da jih ne igram). Zadnja leta  rad igram predvsem igre z veliko humorja ali z dobro zgodbo ali igranostjo - Last of Us, Heavy Rain, Witcher 3, Mass Effect serija, Dishonored. Za najboljšo igro, ki sem jo kadarkoli igral štejem The Witcher 3 z obema dodatkoma.

V zadnjem času se vse pogosteje zalotim, da končam le malo število iger, ki se jih lotim. Ne vem, preprosto me mine do igranja. Drugače sem še bolj kot nad igrami navdušen nad tehniko in imam ponavadi prste vmes pri večini tehničnih člankov na strani.

Ni prisoten AlfistaKara

• *
  • Neznalec
  • *
    • Oglej Profil
Odgovori #7 dne: Marec 28, 2017, 01:09:53 13
Lep pozdrav, da malo updatem temo.

Veliko se je dogajal a zelo malo igralo.. Rekel bi celo, da razni dobavitelji berejo mogoče tele forum ker se je pokazalo, da PRO kontrolerja ni tako teško dobiti če vrjameš.   Izpostavil bi nakup novega kontrolerja in sicer sem se odločil za naslednjega Nacon Revulolution Pro Controler. No za začetek bom predstavil malo kontroler mogoče bom komu v pomoč.
OK
Veliko je že povedanega o Naconu na youtube ampak v primerjavi z ostalim made in USA je bistveno manj ogledov kot pri konkurenci. Mogoče ker je meni osebno zanimivo to, da se Nacon ne more kupiti v USA edino preko raznih portalov amazon itd,.. 
Unboxing je bil kar zanimiv predvsem ker sem si pogledal par videov drugih uporabnikov, ki so predstavili zadevo. Prva zadeva pri kateri sem oapzil, da je nekaj narobe je da sem kontroler dobil brez navodil.Wtf, kaj ti bojo navodila zadevo enostavno vstaviš preko usb priključka v PS in bo delovalo. Delovalo bo že ma je fino, da se prvo kontroler sprogramira za določeno vrsto igre bodisi cod iw ali pa kako v žanru "stric fajterja" :)
Seveda smo zadevo priklopili na PC in se začeli poigravati z nastavitvami od levega analoga do zadnjih L2 in  R2 tipal, ki jih lahko nastavimo na položaj stopinj do samega mapinga. Sliši se preprosto ma prave nastavitve za občutek se kar dolgo iščejo za primer moja nastavitev na navadnem kontrolerju za sensitivity (IW) je 3/3 & 3/4 pri Naconu pa dobiš občutek da je starih 3/3 včasih 1/1 2/2 je veliko samih nastavitev, ki pa so roko na srce kdaj tudi moteča od same podpore programa do občutka, da ne deluje itd,...
Oblika je od originala malo drugačna in spominja na Xboxovo zadevo, so nekateri minusi primer: deluje samo z kablom (3m) ni vgrajenih zvočnikov pa še kaj bi se našlo.. Ampak glede na to da gre za pro zadevo potem me to spoh ne moti, moti me resnično to da bi lahko imeli program za nastavitve tudi v PS store in bi enastavno igrali za prilagajanjem nastavitev.
Sama analoga sta kar zanimiva in pa bistveno manjš zato je kar mali problem da se ju navadiš sploh ker v original stanju KontrolFreek ne sede gor. No če si ju navajen KF potem je malo zoprno in poiščeš način kako predelaš KF, da je zadeva spet lepo vodljiva. Zdej je moje igranje kaj boljše. Ja in ne odzivnostni čas bi rekel, da pripomore k temu, da se nasprotnik izogneš hitreje odreagiraš. Ne pa ja v slabih 4h oz 5h še ne moreš opazit vsega kar ti ponuja zadeva in bo potrebno kar nekaj časa da se ga roke navadijo.
Zaključek:
V prvih 5min igranja je bilo opaziti dvome kaj sem kupil itd,... Zdaj pa je zadeva kar ok sprejeta in je užitek pri samem igranju bistveno boljši kot prej..
Bom mogoče v prihodnje še malo opisal zadevo in same nastavitve če sem našel ali ne do takreat pa lep pozdrav in ena slika zadevce  8)

Zadeva je prevelika :))

« Zadnje Urejanje: Marec 28, 2017, 01:17:14 13 od AlfistaKara »